
Danseakrobatikk-workshop med Simon Wibron, arrangert i samarbeid med MERGE Norge!
Når Mandag 10. november til onsdag 12. november 2025, kl 14.30 – 16.00 alle dager
Hvem Med Simon Wiborn fra Cirqus Hialøs
Hvor Workshopen finner sted hos PRODA i Marstrandgata 8!
For PRODAs brukere, sirkusartister og andre fysiske kunstnere
Påmelding Ingen påmelding nødvendig, bare å stille opp på PRODA til riktig tidspunkt
Kom gjerne alle dager. Det er ikke en repeterende workshop, og det er mye spennende samtlige dager!
Simon Wibron er utdannet på Cirkus Cirkörs sirkusgymnasium, Danse- og sirkusuniversitetet i Stockholm (DOCH) og AFUK. I løpet av skolegangen har han deltatt på så mange danse-workshop han hadde mulighet til og ble inspirert av dansekunstens modenhet.
Simon har turnert med flere sirkus og dansekompanier, og koreografert sine egne forestillinger og samt for andre kompanier som blant annet Cirkus Cirkör. Han er også medgründer av Svalbard Company, som har turnert verden rundt og laget flere egne produksjoner.
Workshopen på PRODA kommer til å fokusere på et lekent akrobatisk dansespråk, og møtet mellom, dans, sirkus og leken med tyngdekraften.
–––
I forbindelse med MERGE NORGE festivalen 2025 er Simon Wiborn aktuell med forestillingen Hialøsa, som spiller på Bærum Kulturhus 14. november 2025. Forestillingen er en hybrid av nysirkus og folkemusikk – en musikk- og sirkusforestilling som leker med nasjonalromantisk estetikk i møte med skånsk “kjempegammel” pop-musikk.
MERGE Norge er en Scenekunstfestival for nysirkus. Målet er å synliggjøre kunstformen gjennom høykvalitets arrangementer til et allment bredt publikum og samtidig gi nordiske artister en plattform, visning av kunstneriske verk og kompetanseutvikling innenfor et profesjonelt rammeverk. Se hele programmet for MERGE NORGE her.
Workshopen er et samarbeid mellom MERGE Norge og PRODA profesjonell dansetrening, og er åpen for scenekunstnere/sirkus/nysirkusartiser som ikke er registrerte brukere ved PRODA.
Krever ikke påmelding, kun drop-in. Velkommen!