Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

Workshop- Sigurd Johan Heide

28. januar 2026 @ 10:30 - 12:30

Sigurd Johan Heide fra Kartellet vil by på en workshop med saftig innføring i arkaisk og herlig folkedans/bevegelsesmateriale fra Nordkalotten. Koblingen mellom idrett, lek og folkedans vil bli lagt vekt på, særlig med utgangspunkt i halling.

Sigurd Johan Heide har bakgrunn fra folkedans, dansevitenskap og undervisning, og har en master i koreografi fra Kunsthøyskolen i Oslo. I tillegg til mye annet er han kunstnerisk leder i dansekompaniet Kartellet.

Gjennom mange år har Sigurd inspirert publikum og dansere over hele landet og i utlandet med sin unike evne til å forene tradisjon og nyskaping. Som danser, koreograf og leder for dansekompaniet Kartellet har Heide vist hvordan folkedans kan være både rå, leken og moderne – uten å miste kontakten med røttene.

Han har også vært en viktig stemme for å styrke utdanning, samarbeid og rekruttering innen folkedansmiljøet, og har bidratt til at feltet får større plass i norsk kulturliv. Med sitt engasjement, sin skaperglede og sin dype respekt for tradisjonen, har Sigurd Johan Heide gjort folkedansen relevant for nye generasjoner. 
Denne workshopen arrangeres i samarbeid med dansefestivalen «DANS, DANS, DANS» som foregår i Oslo. Les mer om festivalen, og sjekk ut programmet!
Facebookside

Detaljer

Sted

Støttet av