Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

Dansens hus Workshop: A song to..

22. august @ 12:30 - 14:00

A song to..

Å arbeide med den protesterende kroppen, menneskemassen og dens kraft.

Dato: Lørdag 22.08.26
Tid / varighet: 12:30-14:00 / 1,5 timer
Sted: Hovedscenen, Dansens Hus – Vulkan 1, 0182 Oslo
Språk: Engelsk
For: Profesjonelle og pre-profesjonelle dansere
Garderober er ikke tilgjengelig. Workshopen skjer med klær.
Workshopen er gratis og er et samarbeid med Dansens Hus. Den krever påmelding:

– PÅMELDING – 

Denne workshopen gir et innblikk i arbeidet med og ideen om den protesterende kroppen, menneskemassen og dens kraft. Utforskingen skjer gjennom de repetitive handlingene som er å gå og løpe i sirkler, koreografiske metoder som er å finne i både A song to… og etterfølgeren, det episke protestritualet, ALL – a physical poem of protest.
Gjennom workshopen får deltakerne innblikk i hvordan disse arbeidene både kan være og fungere som forestillinger, protester og community-arbeider samtidig.

Workshopen ledes av de to dansere Linn Ragnarson (Sverige) og Shantelle Jackson (USA). Begge har turnert disse stykkene flere steder i Europa og USA, og som har tilrettelagt arbeidet for hundrevis av mennesker fra ulike communities i utallige land.

 

For mer info!

Workshopen er arrangert i samarbeid med Dansens Hus, og er endel av Dansens Hus PRO.
Dansens Hus PRO er en bransjeklubb for det profesjonelle feltet. Du som er dansekunstner, dansepedagog eller student får rabatterte billetter og oppdatert informasjon.
Les mer om Dansens Hus PRO her.

 

Foto: M Korbel

Detaljer

  • Dato: 22. august
  • Tid
    12:30 - 14:00
  • Kategori for Arrangement:

Sted