UTDANNINGSFESTIVAL PÅ PRODA OSLO

PRODA bidrar sterkt til programmet under Nasjonalt råd for danseutdanning sin minifestival viet danseutdanning i Oslo 23. og 24. januar 2026. Festivalen er en forlengelse av Dansekonferansen 2026, som foregår i Oslo 21. og 22. januar 2026.

Utdanningsfestivalen er et nytt initiativ for å styrke nettverksbygging og informasjonsdeling blant pedagoger, og synliggjøre bredden av utdanningstilbud i Norge. Målet er å skape nye møteplasser for dansepedagoger, scenekunstnere og konferansedeltakere, og bidra til bedre oversikt og dialog mellom utdanningsmiljøene. 

Fredag 23. januar og lørdag 24. januar vil flere danseutdanninger i Oslo åpne dørene for besøk, med korte presentasjoner, omvisninger og mulighet til å stille spørsmål direkte til skolene. 

PRODA Oslo inviterer til hele 6 klasser i forbindelse med festivalen fredag og lørdag:

Fredag 23.januar 2026 – på PRODA Oslo (Rom for dans)

  • 09.00 – 10.30: Ballett med Sissel Aarseth
  • 10.30 – 12.00: Dansens dager dansen – med årets ambassadør

Lørdag 24.januar 2026 – På Schous Kulturstasjon

  • 10.00 – 11.30: Musikaldans med Simon Stenholm Söderlund
  • 10.00 – 11.30: Repertoir fra Collage dansekompani med Cecilie Lindemann Steen
  • 11.30 – 13.00: Samtidsdans med Iannes Bruylant

Lørdag 24.januar 2026 – på Subsdans

  • 15.00 – 16.30: Hip Hop med Aaliyah Jakobsson

Programmet er i samarbeid med Nasjonalt råd for danseutdanning og Soul Session Oslo.

Besøket er for dansepedagoger og/eller profesjonelle dansere (må ikke være deltakere på Dansekonferansen)

Vi gleder oss til å se deg på PRODA!